• Akreditácia Erasmus

• Naša škola získala Akreditáciu Erasmus, ktorá umožňuje našej organizácii plnohodnotné zapojenie do programu Erasmus v rokoch 2021 až  2027  v rámci Kľúčovej akcie  – Vzdelávacia mobilita študentov a učiteľov v oblasti školské vzdelávanie.

Akreditácia je určená organizáciám, ktoré sa venujú práci s mládežou a chcú byť súčasťou projektov programu Erasmus+.

Pridelenie akreditácie potvrdzuje, že sme vytvorili strategický plán, v ktorom chceme realizovať kvalitné projekty, získali sme príležitosť poskytovať pre žiakov a zamestnancov školy absolvovanie stáží v zahraničí.

Hlavné ciele

• Modernizácia školy, zavedenie inovatívnych metód do vyučovania hospitáciami /job-shadowing/ na zahraničných školách.
          • Modernizácia vyučovacieho procesu a zlepšenie kvality školy účasťou pedagógov na štruktúrovaných metodologických kurzoch.
          • Získanie kontaktov na partnerské školy pre budúce projekty účasťou na kurzoch.
          • Zlepšenie kľúčových kompetencií žiakov projektmi s výmennými pobytmi — najmä rozvoj jazykovej kompetencie, digitálnej kompetencie, osobnostnej, sociálnej a vzdelávacej.