• Záhrada, ktorá učí

• V školskom roku 2021/2022 sa naša škola zapojila do výzvy BSK na podporu životného prostredia a rozvoja vidieka v oblasti  Environmentálna výchova, vzdelávanie a osveta projektom "Záhrada M. R. Štefánika", v ktorom žiadala o financovanie časti záhrady, ktorá učí. Projekt bol úspešný a dnes je v areáli školy funkčná záhrada s vyvýšenými záhonmi, čerstvo vysadenými ovocnými stromami, drobnými bobuľovými ovocnými kríkmi, hmatovým chodníkom, lavičkami, hmyzími domčekmi, meteostanicou a Artušovým kruhom s ohniskom. Aj keď realizáciu neobišlo pár problémov, nakoniec sme získali nový priestor pre vzdelávanie a aktívny oddych. Ale toto je iba začiatok našej cesty za pretváraním školského exteriéru. Na jar v našej záhrade pripravujeme altánok, detské ihrisko a pár ďalších zaujímavých prekvapení, aby sme sa mohli vzdelávať vonku a spoznávať aj touto cestou jednotlivé druhy rastlín a hmyzu, vzájomné vzťahy v prírode, a zároveň sa naučili o svoje dielko starať a preberať zodpovednosť za svoje životné prostredie. Za našu peknú záhradku ďakujeme Bratislavskému samosprávnemu kraju, obci Ivanka pri Dunaji, firme FB Developmnet, s. r. o., rodičom, zamestnancom a žiakom školy, ktorí aktívne spolupracovali. ĎAKUJEME!