• Spelling Bee

• Dňa 19.3. sa na našej škole uskutočnila súťaž z anglického jazyka pod názvom Spelling Bee pre tretie a štvrté ročníky. Umiestnenie  žiakov bolo nasledovné:

Tretí ročník: 1. miesto Lukáš Jung

2. miesto: Ella Cepová

3. miesto: Eliška Rogosová

Štvrtý ročník: 1. miesto :  Táňa  Čorejová

2.miesto. Natalka Czinegová

3. miesto: Adam Belko

• Šaliansky Maťko

• Srdečne blahoželáme našej žiačke Evke Kušnierikovej zo 4.B, ktorá získala 1.miesto v krajskom kole recitačnej súťaži Šaliansky Maťko.

• Letný tábor Nezábudka

• Milí rodičia,

jazyková škola Nezábudka v spolupráci s Obecným úradom a I klubom aj tento rok organizuje denný anglický tábor pre deti vo veku od 6-15 rokov. Miesto konania je areál I-klubu, ktorý ponúka široké možnosti pre športové činnosti a pobyt v prírode. Vďaka anglicky hovoriacim animátorom sa deti stretávajú s angličtinou v rôznych situáciách, majú možnosť dozvedieť sa o rôznych krajinách a kultúrach. V závislosti od povahy dieťaťa, niektoré deti sa radi zapájajú do rozhovorov a snažia sa rozprávať po anglicky, iné sa učia počúvaním.

Termín tábora: 8.7.-12.7.2024 a 15.7.-19.7.2024

Cena za týždeň: 120,- eur/dieťa/turnus (potvrdenie aj na rekreačný poukaz)

V prípade záujmu je možné vyplniť záväznú prihlášku kliknutím na tento link:

alebo priamo na www.nezabudka.info. kde si môžete prečítať aj viac informácií v sekcii Tábor.

• Prerušenie vyučovania

• Dňa 20. 03. 2024 riaditeľka základnej školy prerušuje vyučovanie na 2. stupni ZŠ (ročníky 5.-8.) z dôvodu Testovania 9.  Žiaci daných ročníkov budú v tento deň hromadne odhlásení z obedov.

Ing. Viera Lešková

• Dejepisná olympiáda

• Srdečne gratulujeme Katke Brathovej z 9.B, ktorá sa umiestnila v okresnom kole Dejepisnej olympiády na 2.mieste a postupuje do krajského kola. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy a držíme jej palce.

• Zápis do 1.ročníka 2024/2025

• Riaditeľka ZŠ M. R. Štefánika pozýva na zápis do 1. ročníka v školskom roku 2024/2025 všetky
            deti, ktoré dovŕšia 6 rokov k 31. 8. 2024 a majú trvalý pobyt v Ivanke pri Dunaji.

SLÁVNOSTNÝ ZÁPIS SA USKUTOČNÍ 5. APRÍLA 2024 OD 14,00 DO 19,00
            V BUDOVE ZŠ M. R. ŠTEFÁNIKA, UL. SNP Č. 3, IVANKA PRI DUNAJI.

K zápisu je potrebné:

• vyplniť elektronickú prihlášku na zsivanka.edupage.org,
            • kvôli registrácii termínu je potrebné uviesť správnu emailovú adresu,
            • prísť na zápis osobne (obaja zákonní zástupcovia/rodičia a dieťa),
            • doniesť k nahliadnutiu rodný list dieťaťa,
            • doniesť občianske preukazy zákonných zástupcov,
            • splnomocnenie na úkony spojené so zápisom v prípade, že sa jeden zo zákonných zástupcov nemôže zúčastniť zápisu,
            • finančnú hotovosť 20,- € na vyplatenie písaniek a pracovných zošitov potrebných v 1. ročníku.

Zápis dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami:

• Zákonný zástupca dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami spolu sv prihláškou predkladá aj písomné vyjadrenie zariadenia poradenstva a prevencie (CPPaP), vydané na základe diagnostického vyšetrenia dieťaťa.

Odklad školskej dochádzky:

• ak zákonný zástupca uvažuje o tom, že jeho dieťa bude pokračovať v plnení povinného predprimárneho vzdelávania, je povinný prísť s takýmto dieťaťom na zápis a o tejto skutočnosti informovať aj riaditeľa základnej školy,
            • ak riaditeľ materskej školy rozhodne o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania dieťaťa, zákonný zástupca predloží príslušnej základnej škole fotokópiu rozhodnutia riaditeľa materskej školy o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania.

Výnimočné prijatie dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky:

• na základné vzdelávanie možno výnimočne prijať dieťa, ktoré k 31. augustu 2024 (vrátane) nedovŕši 6. rok veku, ak zákonný zástupca pri zápise predloží riaditeľovi školy súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia poradenstva a prevencie (CPPaP) a súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast.

Poznámka:
            Na štúdium do ZŠ budú prijaté všetky deti s trvalým pobytom v Ivanke pri Dunaji v zmysle platného VZN č. 7/2023, čl.3 bod 6. v prípade, že z kapacitných dôvodov nie je možné prijať všetky deti na plnenie povinnej školskej dochádzky, budú do prvého ročníka prednostne prijaté deti, ktorých aspoň jeden zo zákonných zástupcov dieťaťa má trvalý pobyt v obci Ivanka pri Dunaji trvajúci aspoň 1 kalendárny rok pred dňom podania žiadosti zákonného zástupcu na zápis do základnej školy.