• Milí rodičia, žiaci a všetci, ktorí ste sa zapojili do zbierky papiera,

s radosťou oznamujeme, že sme spolu vyzbierali úžasných 4440 kg papiera. Ďakujeme vám za vašu podporu, vďaka ktorej sme dosiahli tento výsledok.

• Tekvicová lampiónová slávnosť

• Dňa 26.10. sme mali v škole Tekvicovú slávnosť. V triedach sa stretli deti, učitelia, vychovávateľky, rodičia. V spoločnej, priateľskej atmosfére vytvárali krásne lampášiky a potom sa spoločne vydali na lampiónový sprievod.

• Jesenné prázdniny

• Oznamujeme, že jesenné prázdniny budú od 30. októbra do 1. novembra 2023. Žiaci sa vrátia do školy vo štvrtok 2. novembra 2023.

Želáme všetkým príjemné prázdniny!

• Tekvicová lampiónová slávnosť

• Vážení rodičia a žiaci 1. stupňa,

srdečne Vás pozývame na Tekvicové lampiónové slávnosti, ktoré sa budú konať dňa 26.10.2023 o 15:30 vo Vašich triedach.

Program:

• Vyrezávanie tekvíc
            • Dekorovanie lampášikov
            • Pohostenie
            • Lampiónový sprievod

Tešíme sa na Vašu účasť!

• Jablkové hodovanie

• Žiaci, učitelia a rodičia sa aj tento rok zapojili do podujatia Jablkové hodovanie organizované obcou Ivanka pri Dunaji v sobotu 7.10.2023. Za jablkové dobroty boli ocenené triedy: 1.miesto 2.A ( Mgr. Z. Kovalčíková), 2. miesto 2.B (Mgr. I. Pitáková), 3.miesto 8.B ( Mgr. H. Dirgová), 4.miesto 5.C ( Mgr. A. Kunová).

Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Jesenný zber papiera

• Oznamujeme, že v dňoch 16.10. - 23.10. bude prebiehať zber papiera. Do kontajnera je možné vhadzovať staré zošity, pracovné zošity, časopisy a letáky. Do kontajnera sa nevhadzujú kartóny ani tvrdé dosky z kníh.

Kontajner bude umiestnený pred novou telocvičňou na ulici Komenského a bude prístupný v nasledujúcich časových úsekoch:

Pondelok 14:00 - 16:00

Utorok až piatok 7:00 - 8:00 a 14:00 - 16:00

Ďakujeme za vašu spoluprácu pri separovaní odpadu.

• Európsky deň jazykov

• Dňa 26. septembra sme oslávili Európsky deň jazykov. Jeho cieľom je podnietiť 800 miliónov Európanov, aby sa bez ohľadu na vek, v školách aj mimo nich, učili viac jazykov. Oslavuje sa každoročne 26. septembra už od roku 2001.

Dnes možno viac ako kedykoľvek predtým platí stará múdrosť „Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom“.

Na našej škole sme oslávili tento deň, ako i predchádzajúce roky, piesňami v rôznych európskych jazykoch. Novinkou bola i tvorba projektov o európskych krajinách na hodinách anglického jazyka, z ktorých najlepšie budú vystavené na chodbách našej školy. Niektorí žiaci dostali náramky s pozdravmi v rôznych jazykoch.

• Modelársky krúžok

• Na našej škole je nový modelársky krúžok, ktorý je vedený pánom učiteľom Hudákom.

Deti sú vystavené rôznym vplyvom. Ak sa nám podarí ukázať im cestu, prebudia sa ich prirodzené schopnosti a na nás zostane už iba ich záujem udržiavať a usmerňovať. Dúfajme, že sa nám to bude dariť.

• Spoznávaj vedu

• V utorok 3.10.2023 sa žiaci 7.a 8. ročníka a 5.D triedy zúčastnili putovnej výstavy Spoznávaj vedu, kde nám odborníci z oblasti fyziky a chémie predviedli zábavné a poučné pokusy. Žiaci sa aktívne zapájali do experimentov a odniesli si plno zážitkov.